Reklamy Wąbrzeźno, Drukarnia Wąbrzeźno, Litery przestrzenne, kasetony, wizytówki, oklejanie pojazdów, banery, Underart Kamil Topolewski

Oklejanie samochodów

Samochód firmowy może i powinien być jeżdżącą reklamą. Raz zainwestowane pieniądze w tym przypadku procentują latami, bowiem reklama na pojeździe jest zawsze tam gdzie tego chcesz, a koszty ponosisz tylko raz.

JAKIE RODZAJE FOLII STOSUJE SIĘ DO OKLEJENIA POJAZDU?
Istnieją różne formy reklamy na aucie i to one często decydują jaką folię użyjemy. Rodzaj folii zależy również od oklejanego elementu, np. inne folie stosuje się do wyklejania szyb, a innej do karoserii. Aby reklama dobrze się prezentowała, przyciągała uwagę warto zastosować techniki mieszane, z wykorzystaniem różnych typu folii np.:
  • folie ploterowe monomerowe
- różnokolorowe folie, matowe lub z połyskiem do aplikacji średniookresowych tj. 2-3 letnich. Mają jednolity kolor, są odporne na
czynniki zewnętrzne. Wycinane za pomocą plotera tnącego kształty, aplikuje się na oczyszczoną powierzchnie przy użyciu papieru lub folii transportowej.folie ploterowe polimerowe- podobne zastosowanie jak powyżej, jednak ich trwałość i odpowrność
jest znacznie większa, producent zapewnia trwałość kolorów i struktury folii na okres minimum 5 lat.
  • folie ploterowe odblaskowe
- folie zawierające w swym skladzie drobiny szkła, dające doskonałe efekty odblaskowe. Występują w podstawowej palecie barw - pomarańczowe, żółte, niebieskie, czerwone, srebrne, zielone.
  • folie fluorescencyjne
- dające świetne efekty fluorescencyjne folie stosuje się do krótkookresowych aplikacji, wystawione na efekt promieniowania UV szybkotracą swoje właściwości.
  • folie one way vision 
- folię tego rodzaju stosuje się na szybach pojazdu aby zachować możliwość obserwacji otoczenia, przy jednoczesnym zablokowaniu
widoczności wnętrza pojazdu. Folia a ma specjalną strukturę - wycięte otworki ułożone w regularnych odstępach. Folia ta nadaje się doskonale do zadruku, dzięki temu szybę samochodową można okleić ciekawą grafiką.
  • folie solwentowe
-  jednolite folie przeznaczone do zadruku kolorowych reklam. Można nią okleić zarówno szyby jak i karoserię.
  • folie wylewane
- kolorowe, jednolite lub zadrukowane folie przeznaczone do aplikacji na wszelkiego rodzaju krzywizny i przetłoczenia. Folie te rozciągają się pod wpływem temperatury i dopasowują się do krzywizny. Dzięki jej charakterystycznym właściwościom folia zapamiętuje kształt. Montaż takiej folii wymaga specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia. 

Banery reklamowe

CO TO JEST BANER?
Baner reklamowy to nic innego jak trwały wydruk na specjalnej banerowej folii, przypominającej wswojej strukturze plandekę. Jest to jedna z podstawowych form reklamy zewnętrznej. Ma wiele zalet - jest tani, elastyczny ( można zwinąć go dotransportu w rulon ), odporny na czynniki zewnętrzne oraz łatwy w montażu. Każdy wyprodukowany przez nas baner reklamowy ma sklejone
brzegi oraz aluminiowe oczka. Zabezpieczają one materiał przed rozerwaniem.

JAK TRWAŁY JEST WYDUK?
Do produkcji banerów stosuje się trwały wydruk solwentowy. Jest on odporny na czynniki zewnętzne takie jak zmiany temperatur, wilgotnośc itp. Niestety ma ograniczoną trwałość na promieniowanie UV, które powoduje stopniową utratę kolorów. Jednak ta cecha w dużym stopniu zależy od warunków ekspozycji - banery wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, czyli ustawione w kierunku południowym mają tendencję do szybszej utraty barw. W takiej sytuacji trwałość wydruku szacuje się na okres dwóch lat. Należy również pamiętać, że aby baner służył jak najdłużej nie należy wywieszać go na otwartych przestrzeniach rozpinając go na stalowe ramy - wówczas, podczas silnych wiatrów może ulec uszkodzeniu.

JAK WYDŁUŻYĆ ŻYWOTNOŚĆ BARW?
Aby banery nie traciły zbyt szybko kolorów stosuje się specjalne płynne laminaty chroniące wydruk przed szkodliwym promieniowaniem UV. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku dłuższych ekspozycji oraz tych narażonych na bezpośrednie
padanie promieni słonecznych. Technika ta pozwala na przedłużenie trwałości barw o kolejne 3 lata inwestując niewielką kwotę pieniędzy.

JAK ZAMONTOWAĆ BANER?

Montaż baneru jest bardzo prosty i można go wykonać na kilka sposobów między innymi przykręcając go bezpośrenio przez oczka za pomocą kołków szybkiego montażu i odpowiedniej wielkości podkładek. Tam gdzie to możliwe np. na drucianej siatce lub stalowej ramie można użyć plastikowych opasek, które podczas zaciskania napną bener. Dla sprawniejszego montażu warto pamiętać o prostej zasadzie - baner łatwiej naciągnąć gdy w pierwszej kolejności przytwierdzi się narożniki.


Kasetony podświetlane

Kaseton podświetlany robi "dobrą robobotę" 24 godziny na dobę. W ciągu dnia stanowi estetyczną reklamę, w nocy dzięki równomiernemu rozproszeniu światła robi niesamowity efekt. Istnieje wiele rozwiązań, które stosuje się przy produkcji kasetonów. Zazwyczaj używa się konstrukcji wykonanej z profilu aluminiowego o szerokości 10cm z licem wykonanym z wyklejonej pleksi.
Na życzenie Klienta istnieje możliwość pomalowania profilu na wybrany kolor metodą proszkową. Przy kasetonach o większych wymiarach stosuje się specjalną membranę z nadrukowaną grafiką, którą napina się na profil. Nowością są kasetony wykonane z płyty Dibond z frezowaną treścią. Dzięki tej technologii zarówno lico jak i boki kasetony wykonane są z dokładnie tego samego materiału.

CZY KOSZTY EKSPLOATACJI SĄ ZNACZĄCE?

Dawniej, kiedy stosowano jarzeniowe lampy, koszty eksploatacji kasetonu odstraszały niejednego i często zdarzało się, że po kilku rachunkach za elektryczność właściciel decydował się na odłączenie kasetonu od źródła zasilania. Obecnie stosuje się oświetlenie ledowe, które oprócz znikomych kosztów, które generuje ma wiele innych zalet. Przede wszystkim nie nagrzewa się, dzięki czemu płyta pleksi z grafiką nie odkształca się w takim stopniu jak dawniej. Kolejną zaletą jest to, że taśmy led są cienkie, dzięki czemu źródło światła znajduje się dalej od grafiki. Ma to znaczenie, ponieważ światło jest wówczas bardziej rozproszone - nie widoczne są
jaśniejsze o ciemniejsze pola podczas świecenia.Podsumowując - zastosowana technologia chroni nie tylko środowisko ale również Twój portfel!