Banery reklamowe

CO TO JEST BANER?
Baner reklamowy to nic innego jak trwały wydruk na specjalnej banerowej folii, przypominającej wswojej strukturze plandekę. Jest to jedna z podstawowych form reklamy zewnętrznej. Ma wiele zalet - jest tani, elastyczny ( można zwinąć go dotransportu w rulon ), odporny na czynniki zewnętrzne oraz łatwy w montażu. Każdy wyprodukowany przez nas baner reklamowy ma sklejone
brzegi oraz aluminiowe oczka. Zabezpieczają one materiał przed rozerwaniem.

JAK TRWAŁY JEST WYDUK?
Do produkcji banerów stosuje się trwały wydruk solwentowy. Jest on odporny na czynniki zewnętzne takie jak zmiany temperatur, wilgotnośc itp. Niestety ma ograniczoną trwałość na promieniowanie UV, które powoduje stopniową utratę kolorów. Jednak ta cecha w dużym stopniu zależy od warunków ekspozycji - banery wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, czyli ustawione w kierunku południowym mają tendencję do szybszej utraty barw. W takiej sytuacji trwałość wydruku szacuje się na okres dwóch lat. Należy również pamiętać, że aby baner służył jak najdłużej nie należy wywieszać go na otwartych przestrzeniach rozpinając go na stalowe ramy - wówczas, podczas silnych wiatrów może ulec uszkodzeniu.

JAK WYDŁUŻYĆ ŻYWOTNOŚĆ BARW?
Aby banery nie traciły zbyt szybko kolorów stosuje się specjalne płynne laminaty chroniące wydruk przed szkodliwym promieniowaniem UV. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku dłuższych ekspozycji oraz tych narażonych na bezpośrednie
padanie promieni słonecznych. Technika ta pozwala na przedłużenie trwałości barw o kolejne 3 lata inwestując niewielką kwotę pieniędzy.

JAK ZAMONTOWAĆ BANER?

Montaż baneru jest bardzo prosty i można go wykonać na kilka sposobów między innymi przykręcając go bezpośrenio przez oczka za pomocą kołków szybkiego montażu i odpowiedniej wielkości podkładek. Tam gdzie to możliwe np. na drucianej siatce lub stalowej ramie można użyć plastikowych opasek, które podczas zaciskania napną bener. Dla sprawniejszego montażu warto pamiętać o prostej zasadzie - baner łatwiej naciągnąć gdy w pierwszej kolejności przytwierdzi się narożniki.