Oklejanie samochodów

Samochód firmowy może i powinien być jeżdżącą reklamą. Raz zainwestowane pieniądze w tym przypadku procentują latami, bowiem reklama na pojeździe jest zawsze tam gdzie tego chcesz, a koszty ponosisz tylko raz.

JAKIE RODZAJE FOLII STOSUJE SIĘ DO OKLEJENIA POJAZDU?
Istnieją różne formy reklamy na aucie i to one często decydują jaką folię użyjemy. Rodzaj folii zależy również od oklejanego elementu, np. inne folie stosuje się do wyklejania szyb, a innej do karoserii. Aby reklama dobrze się prezentowała, przyciągała uwagę warto zastosować techniki mieszane, z wykorzystaniem różnych typu folii np.:
  • folie ploterowe monomerowe
- różnokolorowe folie, matowe lub z połyskiem do aplikacji średniookresowych tj. 2-3 letnich. Mają jednolity kolor, są odporne na
czynniki zewnętrzne. Wycinane za pomocą plotera tnącego kształty, aplikuje się na oczyszczoną powierzchnie przy użyciu papieru lub folii transportowej.folie ploterowe polimerowe- podobne zastosowanie jak powyżej, jednak ich trwałość i odpowrność
jest znacznie większa, producent zapewnia trwałość kolorów i struktury folii na okres minimum 5 lat.
  • folie ploterowe odblaskowe
- folie zawierające w swym skladzie drobiny szkła, dające doskonałe efekty odblaskowe. Występują w podstawowej palecie barw - pomarańczowe, żółte, niebieskie, czerwone, srebrne, zielone.
  • folie fluorescencyjne
- dające świetne efekty fluorescencyjne folie stosuje się do krótkookresowych aplikacji, wystawione na efekt promieniowania UV szybkotracą swoje właściwości.
  • folie one way vision 
- folię tego rodzaju stosuje się na szybach pojazdu aby zachować możliwość obserwacji otoczenia, przy jednoczesnym zablokowaniu
widoczności wnętrza pojazdu. Folia a ma specjalną strukturę - wycięte otworki ułożone w regularnych odstępach. Folia ta nadaje się doskonale do zadruku, dzięki temu szybę samochodową można okleić ciekawą grafiką.
  • folie solwentowe
-  jednolite folie przeznaczone do zadruku kolorowych reklam. Można nią okleić zarówno szyby jak i karoserię.
  • folie wylewane
- kolorowe, jednolite lub zadrukowane folie przeznaczone do aplikacji na wszelkiego rodzaju krzywizny i przetłoczenia. Folie te rozciągają się pod wpływem temperatury i dopasowują się do krzywizny. Dzięki jej charakterystycznym właściwościom folia zapamiętuje kształt. Montaż takiej folii wymaga specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia. 
Ważne: wypełnij pola oznaczone *